image Ylli i Feynoordit: Drita mundohet të bëjë futboll të mirë, janë të rrezikshëm në kundërsulme - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

107921

Të shëruar

105549

Të vdekur

2265

Ylli i Feynoordit: Drita mundohet të bëjë futboll të mirë, janë të rrezikshëm në kundërsulme

news image

Mesfushori i Feyenoordit, Jens Toornstra ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes kualifikuese për Ligën e Evropës ndaj Dritës.

Toornstra vlerësoi se kualiteti i Dritës nuk duhet vënë në pikëpyetje dhe mori shembull duelin ndaj skuadrës AS Trencin, kur ishin eliminuar para tri vitesh.

“Ju mund të hasni në vështirësi ndaj çdo kundërshtari, por kjo vërtet varet nga ne që ta parandalojmë këtë”.

 “Ne i analizuam ata përmes video-analizës bashkë me asistentin Marino Pusic dhe skautin tonë”.

“Drita ka një skuadër që mundohet të bëjë futboll të mirë, por gjithashtu janë të rrezikshëm në kundërsulme” përfundoi Toornstra. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: