image Xavi afër kompletimit të marrëveshjes me Barcelonës - Sinjali

Xavi afër kompletimit të marrëveshjes me Barcelonës

news image

Barcelona janë duke e kompletuar marrëveshjen me Al-Sadd për ta liruar, Xavi Hernandez, transmeton Sinjali Sport.

Sipas Fabrizio Romanos, trajneri i ri i Barcelonës do të jetë Xavi, ku vetëm çështje kohë është zyrtarizimi i tij.

Xavi e drejton skuadrën nga Katari, Al-Sadd që nga viti 2019 dhe në këtë vit pritet t’i plotësohet ëndrra e tij, që ta menaxhojë ish-klubin e tij.

Para ndeshjes së Al-Sadd janë takuar agjentët e Xavit me drejtuesit e dy klubeve përkatëse, për ta mbyllur marrëveshjen.   /Gazeta Sinjali Sporti/  


Shpërndaje artikullin