image "WhatsApp" nga nesër nuk do të funksionojë në këta telefona
[wp-story id="814678"]

Teknologji/ “WhatsApp” nga nesër nuk do të funksionojë në këta telefona

news image

Aplikacioni WhatsApp, i cili menaxhohet nga rrjeti social Facebook, nga nesër nuk do të funksionojë në disa lloje të telefonave.

Njerëzit që përdorin disa versione të Android dhe iPhones nga 1 shkurti nuk do të mund të krijojnë llogari të reja ose t’i riverifikojnë ato, transmeton Gazeta Sinjali.

WhatsApp nuk do të jetë funksional në versionet 2.3.7 dhe më të vjetër në Android, teksa të iPhone ata që kanë iOS 8 dhe më të vjetër./Gazeta Sinjali/