image Vritet një person në një hotel në lagjen "Arbëria" në Prishtinë, dy të tjerë dërgohen në QKUK

Siguri

Vritet një person në një hotel në lagjen “Arbëria” në Prishtinë, dy të tjerë dërgohen në QKUK

news image

Një gjuajte me armë zjarri ka ndodhur sot në lagjen ‘Arbëria’ në Prishtinë. Dyshohet se dy persona kanë hapur zjarr kundrejt njëri-tjetrit, ku si pasojë një persona ka mbetur i vdekur ndërsa dy të tjerë janë plagosur, raporton Gazeta Sinjali.

Lajmin e ka konfirmuar për Sinjalin, zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinë, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 13:20 policia ka marrë informatën për të shtëna me armë zjarri, në lagjen Arbëria të Prishtinës, saktësisht në një hotel. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e nevojshme policore dhe ekipi mjekësor. Bazuar në të dhënat fillestare nga arma e zjarrit lëndime ka pësuar një person, i cili në vendngjarje ka ndërruar jetë, vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor.

Ndërsa dy persona të tjerë të lënduar(dyshohet me mjet të mprehtë) janë dërguar për tretman mjekësor. Aktualisht hetuesit policor, në koordinim me prokurorin e shtetit janë duke punuar për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me këtë ngjarje”, tha ajo.

/GazetaSinjali/