image VIDEO/ Fenomen i rrallë, tornado në Lipjan

Sinjalizime

VIDEO/ Fenomen i rrallë, tornado në Lipjan

news image

Banorët e Lipjanit kanë mbetur të shokuar nga një fenomen që ndodh rrallë në vendin e tyre, shkruan Gazeta Sinjali.

Incizimet e dërguara nga sinjalizuesit, kanë kapur tornadon në përmasa të vogla, e cila shihet që ka “bllokuar” qiellin mbi këtë qytet.

Ngjarja ka ndodhur sot, gjatë pasditës, ndërkohë që nuk raportohet për dëme.

Ky fenomen është i rrallë në Kosovë dhe kësisoj mbetet interesant në secilën herë që ndodh.

/GazetaSinjali/