image Vëllai i Floyd e thërret në telefon Trumpin: Ai nuk më la të fliste, nuk donte t'ia dinte - Sinjali

Vëllai i Floyd e thërret në telefon Trumpin: Ai nuk më la të fliste, nuk donte t’ia dinte

news image

Vëllai i të ndjerit George Floyd, në një lidhje direkte në CNN, para gazetarëve tha se presidenti amerikan Donald Trump, në telefon nuk dëgjonte por vetëm fliste dhe nuk donte t’ia dinte për mendimin tim dhe drejtësinë.

Philonise Floyd, vëllai i George. që u vra disa ditë më parë nga një polic në Minnesota të SHBA-ve ka treguar se çfarë detaje të bisedës me presidentin Trump.

Ai me lot në sy tha se para tij kërkonte vetëm drejtësi, asgjë më shumë, gjithashtu tha se kërkon që policia amerikane të jenë më të përgjegjshme në veprimet e tyre./ Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: