image Uzbekistan/ Foshnja e lindur nga vëllai dhe motra vdes disa orë pas lindjes - Sinjali

Uzbekistan/ Foshnja e lindur nga vëllai dhe motra vdes disa orë pas lindjes

news image

Një foshnjë e lindur në Uzbekistan nga një çift me incest vdiq vetëm disa orë pas lindjes në spital për shkak të komprometimit të rëndë gjenetik.

Djali thuhet se kishte defekte të shumta në lindje, sepse prindërit e tij ishin vëlla dhe motër, shkruan Mirror, transmeton Gazeta Sinjali.

Ichthyosis congenita është një çrregullim i trashëguar i lëkurës, anormalisht e kuqe, e thatë dhe e ashpër me luspa të mëdha të bardha dhe të imta.

Nëna e tij, e lindur në vitin 1994, ishte 35 javë dhe katër ditë shtatzënë kur lindi djalin i cili ishte 47 centimetra (18.5 inç) i gjatë, sipas Ministrisë së Shëndetësisë të Uzbekistanit.

Djali ishte fëmija i saj i dytë, i pari ka lindur nga bashkëshorti i mëparshëm dhe shtatzënia ka qenë normale, shton Ministria.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: