image Ushtria ruse thotë se ka sulmuar një aeroport ushtarak në Ukrainë

Botë

Ushtria ruse thotë se ka sulmuar një aeroport ushtarak në Ukrainë

news image

Ushtria ruse tha të shtunën në mbrëmje se ka sulmuar një aeroport ushtarak në rajonin Poltava të Ukrainës.

Helikopterë luftarakë dhe avionë u shkatërruan, njoftoi Ministria ruse e Mbrojtjes në Moskë.

Po ashtu, kjo ministri ka njoftuar se janë goditur edhe depo të karburantit dhe armëve, makina të blinduara, municione u shkatërruan gjithashtu

/GazetaSinjali/