image Arrestohet Gigi Hadid, u kap me hashash në aeroport

Bota e Yjeve

Arrestohet Gigi Hadid, u kap me hashash në aeroport

news image

Gigi Hadid u arrestua dhe u akuzua për posedim dhe përdorim të drogës, gjatë fluturimit të saj në Ishujt Kajman nga SHBA javën e kaluar, raporton TMZ.

Modelja u ul me një avion privat në Aeroportin Ndërkombëtar Owen Roberts më 10 korrik dhe kaloi doganën me bagazhin e saj.

Agjentët e Doganës dhe Kontrollit Kufitar i futën çantat e saj përmes një skaneri dhe i kontrolluan me dorë, duke gjetur një sasi të vogël bari dhe enësh për duhan.

Gigi dhe shoqëruesja e saj u arrestuan me akuzën e importimit të marihuanës dhe importimit të enëve të kanabisit.

Ajo u procedua në Qendrën e Paraburgimit të Ishujve Mbretëror Kajman, ku organizoi lirimin me kusht dhe më vonë u lirua në pritje të ndjekjes penale të çështjes së saj.

/GazetaSinjali/