image Rama publikon pamjet: Avioni i parë në aeroportin e Vlorës ulet në verën e vitit 2025

Shqipëri

Rama publikon pamjet: Avioni i parë në aeroportin e Vlorës ulet në verën e vitit 2025

news image

Kryeministri shqiptar, Edi Rama e ka nisur ditën duke postuar në rrjetin e tij social “facebook” pamje nga punimet që po bëhen në Aeroportin e ri Ndërkombëtar të Vlorës.

Punimet po kryhen me ritme të larta dhe tanimë ka marrë formë e gjitha gjurma e pistës.

Sipas kryeministrit, avioni i parë në këtë aeroport pritet të ulet në verën e vitit 2025.

/GazetaSinjali/