image Tymi i madh "ngufat" banorët e Lipjanit - Sinjali

Tymi i madh “ngufat” banorët e Lipjanit

news image

Ndotja e ajrit në disa qytete të Kosovës, ka arritur në nivele të rrezikshme për shëndetin e qytetarëve. 

Një tym i madh, në hyrje të Lipjanit, i ka dhënë pamje të shëmtuar këtij qyteti, duke shkaktuar dëm për shëndetin e banorëve dhe duke dëmtuar natyrën në këtë formë.

Nga pamjet e dërguara nga një sinjalizues, shihet se si tymi i madh po shkakton ndotje për zonën përreth.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij tymi.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: