image Tjetër lëndim për Ibrahimovicin, mësohet shkalla e lëndimit të ri të suedezit

Futboll

Tjetër lëndim për Ibrahimovicin, mësohet shkalla e lëndimit të ri të suedezit

news image

Problemet e dëmtimit të Zlatan Ibrahimovic vazhdojnë pasi 40-vjeçari është detyruar të largohet për të paktën 10 ditë për shkak të problemeve në gju, transmeton Sinjali Sport.

Veterani suedez ka humbur tashmë 16 ndeshje për shkak të lëndimit këtë sezon dhe problemet e tij fizike po vazhdojnë të jenë shqetësuese, duke e lënë atë të frustruar jashtë fushës. Ibrahimovic ishte një nga katër lojtarët kuqezi që nuk udhëtoi me skuadrën në barazimin e tyre pa gola kundër Torinos të dielën.

Siç raporton ‘Sky Sports Italia’, Ibrahimovic do të detyrohet të humbasë të paktën 10 ditë aksion për shkak të mbingarkesës së gjurit, duke e detyruar atë t’i nënshtrohet trajtimit. Ai do të mungojë në ndeshjet e ardhshme kundër Genoas dhe Lazios, si dhe gjysmëfinalet e Kupës së Italisë kundër rivalëve ndërqytetës Inter.

40-vjeçari Ibrahimovic ka luajtur vetëm 19 ndeshje në Serie A këtë sezon, për një total prej 937 minutash. Në atë kohë, ai ka shënuar tetë gola dhe ka dhënë dy asistime, duke vazhduar të jetë lider në dhomën e zhveshjes.

/GazetaSinjaliSport/