image Milanit i rikthehen dy futbollistë nga lëndimi për sfidën ndaj Veronës

Futboll

Milanit i rikthehen dy futbollistë nga lëndimi për sfidën ndaj Veronës

news image

Milani ka parë shenja të mira nga Alessandro Florenzi dhe Zlatan Ibrahimovic përpara ndeshjes së tyre të radhës kundër Hellas Verona.

Kuqezinjtë do të përballen me skuadrën e Igor Tudor të dielën në mbrëmje në Stadio Marc’Antonio Bentegodi në një ndeshje që mund të jetë vendimtare në garën tepër të ngushtë të titullit me Interin. Skuadra e Stefano Piolit është e dëshpëruar për të marrë të tre pikët në Veneto, ndërsa ata janë afër Scudetto-s së tyre të parë në një dekadë.

Siç theksohet nga Calciomercato.com, Florenzi u rikthye në stërvitje më herët sot, duke u rikthyer pas një problemi në gju që e mbajti jashtë fushës për pjesën më të madhe të prillit. Ai po vazhdon rikuperimin e tij dhe mund të thirret për ndeshjen e ardhshme kundër Hellas Verona, duke treguar shenja inkurajuese te Milanello.

Gjërat dukeshin pozitive edhe për Ibrahimovicin; veterani suedez do të jetë pjesë e ekipit në Veneto, megjithëse nuk do të zëvendësojë Olivier Giroud në formacionin fillestar. Ai mund të vijë nga pankina, duke i dhënë një shtysë skuadrës së Piolit. Në stërvitjen e sotme ai vazhdoi të ndiqte një program të personalizuar të ndarë nga bashkëlojtarët e tij.

/GazetaSinjaliSport/