image Fjalimi emocionues i Ibrahimovic para sfidës së Milanit ndaj Veronës

Futboll

Fjalimi emocionues i Ibrahimovic para sfidës së Milanit ndaj Veronës

news image

Stefano Pioli ka zbuluar se Zlatan Ibrahimovic mbajti një fjalim “të mrekullueshëm” para ndeshjes që ndezi Milanin për fitoren e tyre ndaj Veronës.

Milani bëri një hap të madh drejt titullit të Serie A pas një fitoreje 3-1 në stadiumin Marcantonio Bentegodi të dielën, me një dygolësh nga Sandro Tonali dhe një gol të vonuar nga Alessandro Florenzi që mbyllën tre pikët.

Ibrahimovic pa vetëm gjashtë minuta lojë pasi hyri si zëvendësues, por Pioli thotë se ai kishte një rol kyç në dhomën e zhveshjes që vendosi ekipin për të siguruar fitoren.

“Ne e dinim që nuk kishte të nesërme, kishte vetëm sot,” u tha trajneri i Milan gazetarëve pas ndeshjes.

“Ibrahimovic tha diçka të mrekullueshme: ‘Të gjithë i mbajnë mend lojtarët e Milanit që fituan Scudetton ose Ligën e Kampionëve, kështu që nëse duam të kujtohemi, ne kemi tre ndeshje për ta bërë këtë.”

Milani është tani vetëm dy ndeshje larg fitimit të Scudetto-s së tyre të parë në 11 vjet, ndërsa Ibrahimovic është në rrugën e duhur për kurorën e tij të pestë në Serie A.

Djemtë e Piolit do të presin Atalantën më 15 maj përpara se të përfundojnë fushatën e tyre me një udhëtim në Sassuolo shtatë ditë më vonë, dhe një humbje prej katër pikësh nga këto dy ndeshje do të jetë e mjaftueshme që ata të fitojnë trofeun rivalët e Interit.

/GazetaSinjaliSport/