image Ibrahimovic mund të pensionohet në fund të sezonit dhe t'i bashkohet agjencisë së Raiolas

Futboll

Ibrahimovic mund të pensionohet në fund të sezonit dhe t’i bashkohet agjencisë së Raiolas

news image

Zlatan Ibrahimovic mund t’i bashkohet agjencisë së Mino Raiola që në fillim të kësaj vere nëse ai vendos të varë këpucët.

Veterani suedez 40-vjeçar u përfaqësua nga Raiola për 18 vitet e fundit dhe dyshja kishin një marrëdhënie tepër të ngushtë.

Ibrahimovic ishte në krah të ‘super agjentit’ në spital kohët e fundit, duke kaluar kohën e fundit së bashku. Kontrata e ish-sulmuesit të Paris Saint-Germain skadon me kuqezinjtë në qershor dhe ai ende nuk është vënë në letër për rinovimin e tij.

Siç theksohet nga TuttoMercatoWeb, Ibrahimovic mund të kërkojë t’i bashkohet agjencisë së Raiolës gjatë verës, duke punuar si agjent së bashku me Vincenzo Raiola, i cili do të marrë përsipër perandorinë e biznesit.

Thashethemet qarkulluan tashmë vitin e kaluar se sulmuesi suedez po konsideronte një të ardhme si agjent dhe vdekja e mentorit të tij mund ta shtyjë atë të marrë detyrën.

Vincenzo Raiola, kushëriri i Minos, ka punuar së bashku me superagjentin për 15 vitet e fundit dhe është gati të marrë frenat e agjencisë, duke përfaqësuar lojtarë si Erling Haaland dhe Paul Pogba.

/GazetaSinjaliSport/