image Tension te Juventusi, Bonucci i vërsulet Cuadrados, kolumbiani e godet

Futboll

Itali/ Tension te Juventusi, Bonucci i vërsulet Cuadrados, kolumbiani e godet

news image

Te Juventusi diçka nuk funksionon, dhe ndoshta diçka edhe mund të jetë krisur brenda dhomave të zhveshjes, edhe pse nuk ka asgjë që nuk zgjidhet nëse je një skuadër e madhe. Gjithsesi, ajo që ra në sy shumë natën e djeshme ishte edhe debati i nxehtë mes kapitenit Leonardo Bonuccit dhe Juan Cuadrados.

Në momentin e kartonit të kuq nga ana e arbitrit Fabbri, anësori kolumbian ishte shumë i nervozuar me kryesorin e takimit, si rrjedhojë edhe e një ndërhyrjeje shumë të rëndë që ai kishte pësuar në pjesën e parë, por që “bilbili” nga Ravena la lejimin e lojës, edhe pse pamjet e përsëritura treguan se ndërhyrja në kavilje ishte shumë e ashpër.

Gjithsesi, ajo që bëri jehonë në median italiane është fakti se mes Bonuccit dhe Cuadrados duket se gjakrat kanë kohë që janë nxehur, sepse në momentin që amerikano-jugori po protestonte, kapiteni i vuri dorën në gojë, por aty erdhi edhe një reagim shumë i ashpër, një goditje nga ana e Cuadrados ndaj mbrojtësit, që më pas u nda nga lojtarët e tjerë.

Një skenë e tillë duket e përsëritur, duke qenë se edhe në tunel, pas ndeshjes së parë të fazës së grupeve, që Juventusi barazoi 2-2 ndaj Atletikos së Madridit, në Champions, kishte pasur shkëndija mes Bonuccit dhe Cuadrados dhe pa dyshim që ky tension i përsëritur lë një enigmë të madhe për t’u mësuar më konkretisht.

https://twitter.com/Orli1983/status/1203431300243316736