image Shpërthim zjarri në afërsi të aeroportit të Gjenevës - Sinjali

Shpërthim zjarri në afërsi të aeroportit të Gjenevës

news image

Një zjarr i madh ka shpërthyer dje në aeroportin e Gjenevës dhe kësisoj janë ndërprerë fluturimet.

“Ka një ndërtesë – qendra e re e pritjes për azilkërkuesit – e cila ishte në ndërtim e sipër… është në flakë. Është jashtë perimetrit të aeroportit”, tha zëdhënësi i aeroportit, Ignace Jeannerat.

Aeroporti pezulloi uljet, ndërsa ngritjet u lanë në diskrecionin e pilotëve.

Gjeneva është aeroporti i dytë më i ngarkuar i Zvicrës pas Cyrihut. Pista është afër kufirit me Francën, transmeton tutje albinfo.ch.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin