image Rrëzohet aeroplani në Bursa të Turqisë, vdesin pilotët (VIDEO)

Evropë

Rrëzohet aeroplani në Bursa të Turqisë, vdesin pilotët (VIDEO)

news image

Dy pilotë e kanë humbur jetën pas rrëzimit të një aeroplani në Bursa të Turqisë.

Kryebashkiaku Yakup Canbolat, ka thënë se nuk ka viktima të tjera apo të lënduar nga ky rast.

Canbolat theksoi se arsyet e rrëzimit mund të jenë teknike pasi që moti ishte mjaft i përshtatshëm për fluturim.

Ai shtoi se po ashtu janë dëmtuar dy shtëpi dhe dy vetura.

Pamjet tregojnë flakët e përhapura nga rrëzimi i aeroplanit.

/GazetaSinjali/