image Gjermani: Tre të vdekur e 16 të plagosur rëndë pasi treni del nga shinat
[wp-story id="814678"]

Evropë

Gjermani: Tre të vdekur e 16 të plagosur rëndë pasi treni del nga shinat

news image

Të paktën tre persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar pasi një tren në Gjermani doli nga shinat pranë një vendpushimi alpin në jug të shteti.

Në këtë tragjedi, sipas policisë gjermane, të vdekurit janë nga të gjitha moshat, ku 16 nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë, shkruan Dailymail.

Gjashtë helikopterë të shpëtimit janë parë në vendngjarje, dhjetëra ambulanca, zjarrfikës e vinça për shpëtim.

/GazetaSinjali/