image Ja se si duket Kharkiv pas bombardimeve ruse
[wp-story id="814678"]

Botë

Ja se si duket Kharkiv pas bombardimeve ruse

news image

Forcat ruse bombarduan me raketa një zonë banimi në Kharkiv, qyteti i dytë më i madh i Ukrainës të hënën, duke vrarë nëntë civilë, përfshirë tre fëmijë dhe plagosur 37 të tjerë, raporton CNN.

Ndryshe, Kharkiv është qyteti i dytë më i madh i Ukrainës.

Mbeturinat janë shpërndarë jashtë një ndërtese të administratës shtetërore në Kharkiv, Ukrainë, më 1 mars.
Mbeturinat janë shpërndarë jashtë një ndërtese të administratës shtetërore në Kharkiv, Ukrainë, më 1 mars. (Sergey Dolzhenko/EPA-EFE/Shutterstock)
Një makinë e shkatërruar ulet mes mbeturinave në sheshin qendror të Kharkiv më 1 mars.
Një makinë e shkatërruar ulet mes mbeturinave në sheshin qendror të Kharkiv më 1 mars. (Pavel Dorogoy/AP)
Një pjesëtar i Forcave të Mbrojtjes Territoriale të Ukrainës qëndron brenda ndërtesës së dëmtuar të administratës.
Një pjesëtar i Forcave të Mbrojtjes Territoriale të Ukrainës qëndron brenda ndërtesës së dëmtuar të administratës. (Sergey Kozlov/EPA-EFE/Shutterstock)
Personeli ukrainas i urgjencës punon në skenën e granatimeve ruse në Kharkiv më 1 mars.
Personeli ukrainas i urgjencës punon në skenën e granatimeve ruse në Kharkiv më 1 mars. (Pavel Dorogoy/AP)
Dëme të mëdha janë parë brenda ndërtesës së administratës së Kharkiv më 1 mars.
Dëme të mëdha shihen brenda ndërtesës së administratës së Kharkiv më 1 mars. (Sergey Kozlov/EPA-EFE/Shutterstock)

/GazetaSinjali/