image Ronaldo kompleton het-trikun me një eurogol nga gjuajtja e lirë (VIDEO)

Futboll

Ronaldo kompleton het-trikun me një eurogol nga gjuajtja e lirë (VIDEO)

news image

Manchester United është duke fituar me rezultat 3-2 ndaj skuadrës së Norwichit në Premier Ligë.

Të tre golat për “djajtë” janë realizuar nga Cristiano Ronaldo.

Goli i fundit nga Cristiano i realizuar në minutën e 75-të ishte një eurogol i shënuar nga gjuajtja e lirë.

Ky është tregolëshi i 60-të në karrierën e porguezit, dhe i 50-ti në nivel klubesh.

Golin e tretë të Ronaldos mund ta ndiqni KËTU

/GazetaSinjaliSport/