image Ronaldo shfaqet si sheik arab dhe me shpatë në dorë në reklamën e Al Nassr

Futboll

Ronaldo shfaqet si sheik arab dhe me shpatë në dorë në reklamën e Al Nassr

news image

Cristiano Ronaldo është bërë protagonist në një reklamë të skuadrës së tij Al Nassr.

Portugezi befasoi shumëkënd kur zgjodhi të bëhet pjesë e skuadrës Al Nassr që garon në Pro Ligën e Arabisë Saudite.

Pas Botërorit të Katarit 2022, ku Ronaldo prishi kontratën me Manchester United pas një interviste që kishte dhënë për gazetarin anglez Pierce Morgan.

Kalimi i Ronaldos në Pro Ligën arabe bëri që edhe shumë lojtarë të tjerë emra nga Europa të kalojnë në këtë ligë.

Sonte, klubi i Ronaldos ka paraqitur një reklamë ku Ronaldo është i veshur si Sheik derisa ka një shpatë në dorë.

VIDEO

Kujtojmë se Ronaldo ka shënuar një gol sot në ndeshjen që kubi i tij e zhvillon kundër Al Ahlit në minutën e pestë.

/GazetaSinjaliSport/