image Rekord: Shaqiri shkruan histori, i bashkohet Ronaldos dhe Messit

Futboll

Rekord: Shaqiri shkruan histori, i bashkohet Ronaldos dhe Messit

news image

Xherdan Shaqiri zhbllokoi sfidën, duke realizuar ndaj Serbisë.

Me këtë gol ai ka shkruar histori, duke iu bashkuar Messit dhe Ronaldos.

3 – Xherdan Shaqiri është një nga tre lojtarët që shënon në secilin prej tre turneve të fundit të Kupës së Botës – të tjerët janë Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

/GazetaSinjaliSport/