image Messi flet për herë të parë pas një ndeshje në MLS: Do të provojmë të fitojmë ligën

Futboll

Messi flet për herë të parë pas një ndeshje në MLS: Do të provojmë të fitojmë ligën

news image

Futbollisti Lionel Messi ka folur për herë të parë pas ndeshjes në MLS, duke përmbushur detyrimin e tij për të folur me mediat – siç kërkohet nga të gjithë lojtarët e MLS.

Pavarësisht se ka tetë pikë jashtë play-off-it të Konferencës Lindore – megjithëse me dy ndeshje më pak – me nëntë ndeshje të mbetura, argjentinasi synon të pushtojë Amerikën këtë sezon, siç ka bërë në Spanjë, Francë dhe vetë Evropën.

“Ekipi rritet më shumë nga dita në ditë, e kemi thënë që nga fillimi i gjithë kësaj. Ne patëm fatin të gjenim një turne dhe të shkonim në finale”, tha ai për Apple TV.

“Dhe tani ne po shkojmë për qëllimin për të arritur në tetë për të provuar të fitojmë ligën kjo është mënyra. Është e qartë se fitorja na jep shumë besim”.

“Ne thamë para ndeshjes se ky do të ishte një test i madh për ne për të parë se ku jemi dhe çfarë jemi në gjendje të bëjmë”, ka shtuar Messi.

“Ne luajtëm në një fushë të vështirë kundër një kundërshtari shumë të mirë – kampionëve të fundit dhe morëm një rezultat shumë të rëndësishëm për atë që po vjen”.

36-vjeçari luajti të gjithë ndeshjen – ndeshjen e tij të dytë radhazi 90-minutëshe pasi nisi nga stoli në debutimin e tij në MLS kundër Neë York Red Bulls më 26 gusht.

“Ndihem mirë fizikisht”, ka thënë Messi.

“Falënderoj Zotin që mund të vazhdoj të luaj dhe ta ndihmoj ekipin në çdo mënyrë që mundem dhe shpresojmë që të vazhdojmë në këtë dinamikë”.

/GazetaSinjaliSport/