image Raphinha finalizon transferimin te Barcelona të mërkurën

Futboll

Raphinha finalizon transferimin te Barcelona të mërkurën

news image

Raphinha i Leeds United do të udhëtojë për në Barcelonë nesër përpara një transferimi të propozuar në klubin e La Ligës, ka kuptuar The Athletic.

Kuptohet gjithashtu se Leeds po pret finalizimin e marrëveshjes në 24 orët e ardhshme.

Raphinha, 25 vjeç, u stërvit sot në Thorp Arch dhe ka shijuar dy kampanja individuale të shkëlqyera që kur u transferua në Leeds, duke shënuar 17 gola në Premier League në 65 paraqitje në ligën e parë.

Marrëveshja e tij aktuale me klubin e Yorkshire do të përfundonte në 2024.

Chelsea ka pasur një marrëveshje për Raphinha-n për dy javët e fundit, por këmbëngulja e lojtarit për të ndjekur një kalim në Spanjë e ka lënë në bllokim interesin e klubit perëndimor të Londrës.

Arsenali gjithashtu kishte një interes për Raphinha më herët në afatin kalimtar.

Raphinha do të bëhej nënshkrimi i tretë i Barcelonës këtë verë pas ardhjes së Franck Kessie dhe Andreas Christensen.

/GazetaSinjaliSport/