image Rakitiq: Barcelona të shpallet kampion nëse sezoni mbyllet
[wp-story id="814678"]

Futboll

Futboll/ Rakitiq: Barcelona të shpallet kampion nëse sezoni mbyllet

news image

Ivan Rakitic beson se Barcelona duhet të shpallet kampione e LaLiga Santander nëse sezoni 2019/20 nuk mund të përfundojë në fushë.

Katalanasit ulen në krye të tabelës dhe nëse gjërat qëndrojnë kështu kroati i Barcelonës, Ivan Rakitiq tha se duhej të vlerësohet puna e bërë deri tani dhe se Barcelona duhet të shpallet kampione.

“Të gjithë duam të luajmë përsëri dhe të fitojmë ligën duke luajtur,” i tha mesfushori Movistar Plus.
“Por unë gjithashtu e kuptoj se nëse nuk mund të kthehemi, sezoni do të duhet të përfundojë.
“Nëse ne jemi të parët, atëherë duhet të jemi kampionët.”

Lojtarët kanë qenë duke stërvitur vetëm nga shtëpitë e tyre përgjatë gjithë periudhës së karantinës, por Rakitic po i mungon zakonet e tij të zakonshme.
“Tashmë më kushton pak,” shtoi ai.
“Unë vërtet dua të prek topin përsëri, të ndiej barin dhe punën në grup.
“Dua të vazhdoj të punoj me stafin e ri të stërvitjes dhe shokët e mi të skuadrës.”

/Gazeta Sinjali/