image PSG ka vendosur të shkarkojë Pochettinon, Conte i ofrohet gjigantëve francez

Futboll

PSG ka vendosur të shkarkojë Pochettinon, Conte i ofrohet gjigantëve francez

news image

Raportet nga Franca thonë se PSG ka vendosur të shkarkojë Mauricio Pochettino dhe italiani Antonio Conte mund të bëhet pasuesi i argjentinasit.

Paris Saint-Germain fitoi titullin e Ligue 1 mbrëmë me një barazim 1-1 kundër RC Lens, kampionati i tyre i 10-të në përgjithësi, i teti në nëntë sezonet e fundit.

Sipas “Le Parisien” këtë mbrëmje, një takim mes drejtorëve të PSG-së dhe Pochettino nuk gjeti shenja pozitive për të vazhduar përvojën e tyre së bashku.

Në të njëjtin raport thuhet gjithashtu se Conte iu ofrua gjigantëve të Ligue 1 dhe propozoi një kontratë dyvjeçare.

Megjithatë, në të njëjtën kohë, Le Parisien pretendon se Zinedine Zidane mbetet zgjedhja e parë, megjithëse ai po anon më shumë drejt trashëgimisë së kombëtares së Francës sesa pranimit të këtij testi klubi.

Conte sapo mori detyrën në Tottenham më 2 nëntor 2021, duke arritur 17 fitore, katër barazime dhe 10 humbje në të gjitha garat.

Tekniku italian nuk e ka maskuar zhgënjimin e tij me mungesën e aktivitetit transferues dhe do të shijonte shansin për të punuar me ndërkombëtarët italianë Gianluigi Donnarumma dhe Marco Verratti.

/GazetaSinjaliSport/