image Vërshëllimat ndaj Messit, Pochettino: Është e papranueshme, këto gjëra janë vështirë për tu pranuar - Sinjali

Vërshëllimat ndaj Messit, Pochettino: Është e papranueshme, këto gjëra janë vështirë për tu pranuar

news image

Mauricio Pochettino thotë se është “e pabesueshme” që disa tifozë të Paris Saint-Germain vazhduan të vërshëllenin Lionel Messin pas rikthimit kundër Lens të shtunën, gjë që ndihmoi klubin të fitonte titullin e 10-të të Ligue 1.

Messi ka duruar një kampanjë zhgënjyese debutuese në PSG, pasi iu bashkua klubit në një transferim të lirë pas largimit të tij të papritur nga Barcelona verën e kaluar.

PSG u eliminua nga Reali në raundin e 16-të ndaj Real Madridit, duke bërë që tifozët të revoltohet me argjentinasin dhe Neymar.

Messi dhe Neymar të dy iu nënshtruan sulmeve pas humbjes së PSG-së ndaj Real Madridit, dhe argjentinasi u shënjestrua sërish gjatë ndeshjes së tij të fundit kundër Lens.

PSG fitoi pikën që i nevojitej për të rifituar titullin e Ligue 1 me një barazim 1-1 kundër skuadrës së Franck Haise, me Messin që shënoi golin me një gjuajtje të shkëlqyer nga distanca, por ai ende u vërshëllye nga një pjesë e tifozëve vendas.

Trajneri Pochettino mbeti i habitur nga pritja për shtatë herë fituesin e Topit të Artë dhe i tha ESPN Argjentinë: “Vërshëllima kundër Messit? Është e pabesueshme. Këto janë gjëra të vështira për t’u pranuar. Një situatë e vështirë për t’u imagjinuar dhe që nuk mund të jetë kuptohet sipas mendimit tim.

“Aq më tepër me madhështinë e Messit, atë që ai jep dhe do të vazhdojë t’i japë futbollit“, deklaroi Pochettino.

Messi shënoi 38 gola në të gjitha garat në sezonin e tij të fundit te Barcelona, ​​por ka arritur vetëm nëntë deri më tani në 2021-2022.

Vetëm katër prej tyre janë regjistruar në Ligue 1, me PSG që mbështetet më shumë tek Kylian Mbappe si burimi kryesor i golave ​​të tyre pasi francezi ka shënuar 33 në 42 paraqitje.

Messi megjithatë ka dhënë edhe 13 asistime, dhe pasi shtoi Ligue 1 në koleksionin e tij të trofeve, ai tani është vetëm katër trofe prapa rekordit të të gjitha kohërave të ish-bashkëlojtarit të Barçës, Dani Alves, prej 43.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: