image Pejani e bën llom bashkëshorten me të cilën kërkon të divorcohet, 41-vjeçarja përfundon në spital

Siguri

Pejani e bën llom bashkëshorten me të cilën kërkon të divorcohet, 41-vjeçarja përfundon në spital

news image

Dhjetëra raste të dhunës në familje raportohen çdo ditë pranë Policisë së Kosovës, ku viktima janë kryesisht gratë, të cilat pësojnë nga bashkëshortët apo familjarët e tjerë. E një tjetër rast i dhunës në familje, ku gruaja dhunohet fizikisht dhe psiqikisht nga bashkëshorti ka ndodhur mbrëmë në rrugën “Nurije Zeka”, në Pejë.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë të ditur se viktima dhe i dyshuari gjersa ishin në shtëpi, ishin duke diskutuar me zë të lartë dhe në vazhdën e kësaj mosmarrëveshje verbale, i dyshuari kërkon shkurorëzimin nga viktima dhe në nerva e sipër fillon të ushtrojë dhunë të tejskajshme fizike ndaj bashkëshortes së tij.

I dyshuari e kishte shtrënguar për qafe viktimën 41-vjeçare dhe derisa po e mbante në qafë, e kishte grushtuar disa herë në fytyrë dhe për shkak të këtyre lëndimeve, viktimës i është ofruar tretman mjekësor.

Sinjali mëson se pas intervistimit të viktimës, e njëjta ka shkuar në shtëpinë e prindërve të saj, së bashku me 3 fëmijët që i ka nga martesa e përbashkët me të dyshuarin, e që tanimë janë nën përkujdesje të nënës.

Njësitet policore janë vënë menjëherë në lëvizje, me ç’rast është arrestuar personi i dyshuar i cili u shoqërua në stacion policor për intervistim dhe ndaj tij u caktua masa e ndalimit policor për 48-orë.

/GazetaSinjali/