image Peja shpallet kampione, pas fitores në ndeshjen e pestë ndaj Dritës - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

107629

Të shëruar

105200

Të vdekur

2250

Peja shpallet kampione, pas fitores në ndeshjen e pestë ndaj Dritës

news image

KV Peja është shpallur kampione në Superligë për sezonin 2020/21, shkruan Sinjali Sport.

Klubi i volejbollit Peja e ka fituar edhe ndeshjen e tretë të serisë së finaleve në elitën e volejbollit kosovar te meshkujt, duke mposhtur Dritën 3 me 2 (18:25; 25:22; 20:25; 25:18; 15:4), raporton FVK.

Në një ndeshje shumë interesante dhe garuese, fituesin e ka përcaktuar tie-breaku, duke e vazhduar dramën në pesë sete.

Peja me ketë sukses, arrin të fitojë trofeun e dytë këtë edicion, pas triumfit edhe në Kupën e Kosovës në volejboll te djemtë./Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: