image Pamje të rralla/ Kriza klimatike në shumë vende të botës

Botë

Pamje të rralla/ Kriza klimatike në shumë vende të botës

news image

Në muajt e fundit temperaturat janë duke u rritur dhe ndotja po rrit nivelin e saj, gjithashtu zjarret, përmbytjet dhe erërat ekstreme po godasin rëndë shumë prej vendeve të botës.

Shkencëtarët i kanë parashikuar disa fenomene, por jo këto klimatike që kanë goditur edhe shtetet më të fuqishme të botës.

Fotot në vazhdim sjellin pamjet që kanë shkaktuar këto fenomene. Pamjet janë realizuar nga e përditshmja britanike The Guardian. /GazetaSinjali/