image Neville kërkon përfundimin e 'sagës' së Ronaldos këtë verë - Sinjali

Neville kërkon përfundimin e ‘sagës’ së Ronaldos këtë verë

news image

Gary Neville i ka bërë thirrje Cristiano Ronaldos që të zgjidhë të ardhmen e tij në Manchester United dhe pranon se ka qenë “i zhgënjyer” nga sjellja e sulmuesit këtë verë.

Ronaldo u tha ‘Djajve të Kuq’ në korrik se dëshiron të largohet pas vetëm një sezoni në Old Trafford për të vazhduar të luajë në Ligën e Kampionëve, por deri më tani nuk ka qenë në gjendje të gjejë një klub të ri.

Situata ka nxitur shumë spekulime në lidhje me Ronaldon, gjë që ka lënë në hije para-sezonin e Manchester United dhe ka detyruar menaxherin e ri Erik ten Hag t’u përgjigjet shumë pyetjeve në lidhje me portugezin.

Neville e ka bërë të qartë se nuk është i kënaqur me sagën e vazhdueshme në Old Trafford dhe mendon se situata rreth Ronaldos po e bën punën e Ten Hag më të vështirë përpara fillimit të sezonit të ri në Premier League.

“Unë mendoj se ne të gjithë e dimë se nëse një klub i Ligës së Kampionëve vjen prej tij ai do të largohet. Por në këtë moment në kohë kjo nuk ka ndodhur. Ndihet paksa e pakëndshme,” tha ai për Sky Sports.

“Kjo është e çrregullt për të, është e çrregullt për klubin. Ne duam që ai të qëndrojë, thjesht nuk duam që këto saga të zvarriten. Si tifozë të United, ne nuk duam që kjo të zvarritet për tre javë të tjera.

Unë mendoj se është një punë më e vështirë se sa ishte për Ten Hag, me situatën e Ronaldos dhe situatën e de Jong. Nëse [Ronaldo] është i aftë, ai do të fillojë.

Neville po pret më shumë përgjigje rreth Ronaldos pas ndeshjes hapëse të sezonit të Manchester United kundër Brighton në Old Trafford dhe mendon se 37-vjeçari duhet të flasë në vend që të lejojë menaxherin e tij të bëjë gjithë punën e vështirë.

“Jam pak i zhgënjyer me të. Sepse ai po e lë menaxherin të shkojë në ato konferenca shtypi,” tha ai.

“Ai ka një moshë të mirë, ka qenë një nga lojtarët më të mirë në botë. A nuk mund ta bënte atë intervistë?

Të dielën do ta kërkojmë pas ndeshjes, a nuk mund të dalë dhe të flasë me ne në vend që të detyrojë të tjerët ta thonë?“, ka deklaruar ish-bashkëlojtari i tij i dikurshëm te United.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: