image Natë e rëndë për Kharkivin, raportohet për viktima nga sulmet ruse
[wp-story id="814678"]

Botë

Natë e rëndë për Kharkivin, raportohet për viktima nga sulmet ruse

news image

Qyteti i dytë më i madh i Ukrainës, Kharkiv, u sulmua gjatë natës ku si pasojë mbetën të vdekur dy persona dhe u shkatërruan dy ndërtesa banimi.

“Si rezultat i një sulmi artilerie në ndërtesat shumëkatëshe në lagjen Nemyshlyansky të Kharkivit, disa apartamente në dy ndërtesa banimi u shkatërruan”, thanë shërbimet e emergjencës shtetërore të Ukrainës në një përditësim këtë mëngjes.

Ekipet e shpëtimit punuan për të shuar zjarrin, duke shpëtuar katër persona nga shembja e një ndërtese, por nuk ishin në gjendje të shpëtonin dy të tjerë që u vranë në sulm, shtoi agjencia.

Një shkollë gjithashtu thuhet se u sulmua rreth orës 3 të mëngjesit me një pjesë të një ndërtese të shkatërruar.

/GazetaSinjali/