image “Këtu është ferr”, ushtari rus telefonon gjyshen: Dua të kthehem në Rusi, mendova se do përfundonte për dy javë
[wp-story id="814678"]

Botë

“Këtu është ferr”, ushtari rus telefonon gjyshen: Dua të kthehem në Rusi, mendova se do përfundonte për dy javë

news image

Një ushtar rus i tmerruar i ka thënë gjyshes së tij se dëshiron të largojë nga Ukraina dhe priste që lufta të përfundonte brenda dy javësh.

Ushtari pa emër u dëgjua duke folur në një telefonatë të përgjuar që është lëshuar nga qeveria ukrainase.

Trupat e Vladimir Putinit janë goditur nga rënia e moralit pasi fitorja e shpejtë e premtuar nga tirani është kthyer në një gjakderdhje përballë rezistencës së ashpër të Ukrainës.

Në fillim të telefonatës, një grua e pyet ushtarin “Zot, kur do të përfundojë kjo”, për të cilën ai përgjigjet se situata e tij është “e frikshme”.

Më pas ai thotë se i ishte “shkatërruar e gjithë brigada” dhe se “nuk e di se si e shpëtoi Zoti”.

“Të jem i sinqertë me ty, do ta largohesha nga këtu tani dhe nuk më intereson,” i thotë ushtari.

“Gjëja kryesore është të mbijetosh në ferr. Menduam se gjithçka do të përfundonte brenda dy javësh. Tashmë ka kaluar gati një muaj.”

/GazetaSinjali/