image Mot me diell dhe vranësira, nesër pritet të bie edhe shi

Kosovë

Mot me diell dhe vranësira, nesër pritet të bie edhe shi

news image

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës vranësirat vende-vende mund të sjellin riga lokale shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit. /Gazeta Sinjali/

May be an image of map