image Parashikimi i motit për sot

Kosovë

Parashikimi i motit për sot

news image

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se moti për sot do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-30 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi perëndimit dhe veriperëndimit.P.S.”, thuhet në njoftim.

/GazetaSinjali/