image Modeli i ri i Poco-s, kushton më pak se 200 euro - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

15142

Të shëruar

12674

Të vdekur

615

Modeli i ri i Poco-s, kushton më pak se 200 euro

news image

Po del në treg modeli më i ri i Poco-s, Poco X3 NFC me një çmim të përballueshëm prej më pak se 200 euro dhe i cili duket mjaft tërheqës.

Poco është një kompani e pavarur dhe e cila është e njohur për telefonat e mençur me çmime mjaft tërheqëse.

Ekrani

Ekrani 6.67 inç, i cili ka një rezolucion të FHD +, rezulton me një shpejtësi rifreskimi 120Hz, e cila normalisht shihet vetëm në modelet më të shtrenjta. Modeli i mesëm i Qualcomm Snapdragon 732G përdoret si çip.

Normat e larta të rifreskimit gjithashtu kërkojnë shumë energji, të cilën Poco sigurisht mund ta jap. Bateria ka një kapacitet prej 5,160mAh dhe mbështet mbushjen e shpejtë me 33W.

Kamera

Mund të shihen edhe pajisjet e kamerës. Ka gjithsej 4 lente: një aparat fotografik kryesor me një maksimum prej 64 megapikselë, një aparat me kënde ultra të gjera me 13 megapiksel. Kamera selfie ka një rezolucion prej 20 megapiksel.

Çmimi dhe disponueshmëria

Pajisja kushton 199 euro me 6 GB RAM dhe 64 GB hapësirë ​​ruajtëse, versioni 128 GB vjen në 249 euro. Shitjet duhet të fillojnë këtë javë. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: