image Manchester United punëson në skuadër ish-trajnerin e fitnesit të Liverpoolit

Futboll

Manchester United punëson në skuadër ish-trajnerin e fitnesit të Liverpoolit

news image

Manchester United po vazhdon me rinovimin e klubit duke emëruar Andy O’Boyle si zëvendësdrejtor të futbollit.

O’Boyle largohet nga roli i tij si drejtues i performancës elitare në Premier League dhe kthehet në United 16 vjet pasi ai punoi për herë të parë në akademinë e klubit me lojtarë si Marcus Rashford.

Ai gjithashtu ka punuar si një nga trajnerët e fitnesit të Jurgen Klopp në Liverpool.

Irlandezi verior, i cili gjithashtu luajti në qendrën e ekselencës së United si djalë përpara se të fokusohej në stërvitje dhe shkencë sportive, do të punojë me drejtorin e futbollit John Murtough si pjesë e organizimit të ri në Old Trafford.

Si dhe emërimi i menaxherit të ri Erik ten Hag dhe trajnerëve Mitchell van der Gaag dhe Steve McClaren, skautët kryesorë Jim Lawlor dhe Marcel Bout janë larguar nga United dhe kryenegociatori i transferimeve Matt Judge po largohet edhe pse ai vazhdon të jetë i përfshirë në planifikimin për këtë verë.

/GazetaSinjaliSport/