image "Dashuri në shikim të parë" - Klopp shpjegon se si e bindi Nunez që në ndeshjen e parë kundër Liverpoolit

Futboll

“Dashuri në shikim të parë” – Klopp shpjegon se si e bindi Nunez që në ndeshjen e parë kundër Liverpoolit

news image

Jurgen Klopp ka pranuar se ai dhe Liverpool ranë në dashuri me Darwin Nunez kur lojtari i ri i klubit prej 85 milionë funtesh luajti për Benfican kundër tyre në Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar.

Nunez shënoi në të dyja ndeshjet e çerekfinales evropiane të Benficas me Reds në prill, të cilën skuadra portugeze e humbi 6-4 në total.

“Ishte masivisht mbresëlënëse kur ai luajti para nesh”, tha Klopp për faqen e internetit të Liverpool.

“Nuk ishte e qartë nëse ai do të luante sepse sapo u kthye nga ndërkombëtarët, në ndeshjen e parë që ishte. Ishte e qartë se ai ishte vërtet i mirë. Por kur e shihni atë atëherë live, ishte vërtet mbresëlënëse.

“Fuqia dhe përzierja me teknikën, dëshira, lëvizjet e zgjuara, problemet që na shkaktoi. Ne u dashuruam të gjithë në këto dy ndeshje. Një amerikano-jugor shumë agresiv, është një gjë e mirë!

“Ishte me të vërtetë një gëzim ta shikoja atë dhe kështu kur kuptuam se kishim një shans të mirë për ta nënshkruar, ne ishim të gjithë dhe jemi vërtet të lumtur që ai është këtu tani”, ka deklaruar Klopp.

Gazeta Sinjali Sporti/