image Klopp zbulon dy mungesa kyçe për finalen e Superkupës ndaj Man Cityt

Futboll

Klopp zbulon dy mungesa kyçe për finalen e Superkupës ndaj Man Cityt

news image

Alisson Becker është përjashtuar nga përballja e Liverpool në Community Shield me Manchester City të shtunën.

Jurgen Klopp konfirmoi lajmin në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes më herët sot, por konfirmoi se braziliani duhet të kthehet në gjendje fizike përpara ndeshjes hapëse në Premier League kundër Fulham më 6 gusht.

“Jo, Alisson dhe Diogo nuk kanë asnjë [shans]. Ali u stërvit sot më shumë se një ditë më parë, kështu që ai do të jetë patjetër i disponueshëm për Fulhamin, por jo për fundjavën”, tha shefi (siç citohet nga faqja zyrtare e klubit).

“Dhe e njëjta gjë për Diogon. Diogo nuk ishte këtu me ne, kështu që si mund të luante një lojë futbolli? Kjo do të marrë pak kohë për fat të keq. Kjo është.

Portieri i dytë aktual, Caoimhin Kelleher, gjithashtu po vuan nga një lëndim që do të thotë se Klopp mund të detyrohet të zgjedhë zgjedhjen e tretë Adrian për të nisur ndeshjen.

Spanjolli ishte njeriu që startoi në fitoren e finales së Superkupës së UEFA-s kundër Chelseat në vitin 2019 dhe ai ka një përvojë në fitimin e trofeve me Reds.

Liverpooli dhe Man City do të përballen në finalen e Superkupës angleze më 30 korrik në stadumin “King Power Stadium”.

/GazetaSinjaliSport/