image "De Jong do të kishte nënshkruar për Man Utd nëse Ferguson do të ishte në shërbim"

Futboll

“De Jong do të kishte nënshkruar për Man Utd nëse Ferguson do të ishte në shërbim”

news image

Ish-mesfushori i Manchester United dhe menaxheri aktual i Reading, Paul Ince, ka kritikuar dështimin e Djajve të Kuq për t’u forcuar në tregun e transferimeve këtë verë.

Ince kaloi gjashtë vjet në Old Trafford përpara se të largohej për Interin në 1995, duke ndihmuar skuadrën e tij të fitonte dy tituj të Premier League.

Një sukses i tillë duket i largët për lojtarët aktualë të United, me skuadrën e Erik ten Hag që humbi 2-1 në shtëpi kundër Brighton në ditën e hapjes së sezonit.

Në vazhdën e atij rezultati, klubi u lidh me një lëvizje shokuese për Marko Arnautovic dhe megjithëse ky transferim është anuluar për shkak të reagimit të tifozëve, ka një ndjenjë rreth klubit se kërkohen përforcime përpara mbylljes së dritares.

“Duke parë mesfushën të dielën, ata patjetër kanë nevojë për një ose dy atje të paktën”, tha Ince për Safe Betting Sites UK.

“Unë e kam thënë sezonin e kaluar, se ata kanë nevojë për të paktën dy lojtarë të mesfushës me fuqi. Unë kam pasur fatin që kur shkova te Manchester United si fëmijë, të luaja përkrah Bryan Robson. Ai në fakt më bëri një lojtar më të mirë.

Unë mendoj se McTominay ka nevojë për dikë të tillë, ndoshta një ose dy atje, vetëm për t’i dhënë pak mbështetje. Jo, ai nuk është një fëmijë i ri tani, ai është 25 vjeç, por ndonjëherë keni parë shfaqje ku mendoni ‘po, ky fëmijë mund të luajë’.

Fred, ndërkohë, për mua, do të japë gjithçka, ai do të përpiqet më të mirën dhe ndonjëherë ju mendoni se është ai lojtari që do ta çojë Manchester Unitedin atje ku duan të arrijnë? Por nuk ka të bëjë me individët, duhet të jetë për ekipin.

Një lojtar me të cilin United është lidhur vazhdimisht këtë verë është Frenkie de Jong i Barcelonës dhe klubi ka rënë dakord gjithashtu për një tarifë transferimi për mesfushorin e Juventusit, Adrien Rabiot. Ince beson se të dy lojtarët do ta përmirësonin Unitedin në mesfushë.

“Saga Frenkie De Jong ka qenë, përsëri, një cirk,” tha ai. “Nëse Man United dëshiron një lojtar, ata shkojnë me zhurmë, zhurmë, zhurmë dhe ai është atje brenda dy ditësh për të kryer testet mjekësore. Faktin që fillimisht ai donte të qëndronte te Barcelona, ​​unë mund ta kuptoj.

Barcelona duhet ta largojë atë nga fatura e pagave. Mendoj se të humbasësh një lojtar të tillë në një klub tjetër të madh, do të ishte zhgënjyese. Ju mendoni, e përfundoni Rabiotin, nëse merrni Frenkie De Jong aty, krejt papritur. Man United duket mjaft mirë në mesfushë.

Por, në atë kohë, Frenkie De Jong do të kishte shkuar në Manchester United pa dyshim. Nëse Fergie do të ishte menaxheri i United, ai do të ishte tashmë atje. Kjo ju tregon se klubi, aq i madh sa është globalisht. dhe financiarisht, këta lojtarë po thonë jo.”

Si dhe De Jong dhe Rabiot, Djajtë e Kuq gjithashtu besohet se po konsiderojnë një marrëveshje për anësorin e PSV Eindhoven, Cody Gakpo.

Duke folur së fundmi, holandezi refuzoi të përjashtonte mundësinë e largimit nga skuadra e Eredivisie këtë verë.

“Së pari duhet të fokusohemi dhe të përpiqemi të arrijmë në Ligën e Kampionëve”, tha ai.

“Atëherë ka më shumë gjasa që të qëndroj, nuk mendoj se kam thënë gjëkundi që po largohem, kështu që padyshim që ka mundësi që të qëndroj.

“Unë jam i hapur për një filxhan kafe me menaxhmentin – ose kafe për ta dhe ujë për mua. Do të shohim se si do të shkojë“, ka deklaruar ai.

/GazetaSinjaliSport/