image Man City identifikon zëvendësuesin e Fernandinhos - Sinjali

Man City identifikon zëvendësuesin e Fernandinhos

news image

Ylli i Leeds, Kalvin Phillips thuhet se është objektivi numër 1 i mesfushës së Manchester Cityt, pasi ata kërkojnë të zëvendësojnë Fernandinhon.

37-vjeçari do të largohet nga Etihad në verë si lojtar i lirë pas nëntë vitesh shërbimi dhe do të kthehet në Brazilin e tij të lindjes.

Është pohuar se Fernandinho do të bëjë një rikthim emocional te Atletico Paranaense – klubi ku ai filloi karrierën e tij profesionale.

Vëmendja tani është kthyer tek kë do të sjellë City për të zëvendësuar legjendën e klubit, me Phillips që mendohet të jetë një objektiv.

Në një nxitje për Citizens, është thënë se anglezi, 26 vjeç, do të refuzojë një kalim në Old Trafford për shkak të rivalitetit të nxehtë të Leeds me Manchester United.

Sipas Daily Mail, City e ka bërë nënshkrimin e Phillips në prioritetin e tyre kryesor, pasi transferoi bomberin e Borussia Dortmund, Erling Haaland.

Kampionët e Premier League besojnë se asi i bardhezinjve i përshtatet profilit të skuadrës së tyre aktuale.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: