image Formacionet zyrtare, Man City - Liverpool

Futboll

Formacionet zyrtare, Man City – Liverpool

news image

Xhiro-ja e 13-të e Premier Leagues hapet sot me një super derbi anglez.

Dy rivalët më të mëdhenj viteve të fundit, Manchester City dhe Liverpool hapin sot xhiron e javës pas një pushimi 2-javor, në një përballje titanësh, raporton Sinjali Sporti.

Skuadra e Pep Guardiolas i bën konak në Etihad skuadrës së Jurgen Klopp, në duelin që fillon nga ora 13:30.

Dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare.

Man City XI: Ederson; Walker, Akanji, Dias, Ake; Rodri, Bernardo; Foden, Alvarez, Doku; Haaland.

Liverpool XI: Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Tsimikas; Szoboszlai, Mac Allister, Jones; Salah, Nunez, Jota.

/GazetaSinjaliSport/