image Liverpooli me shumë lëndime, e pret liderin e tabelës në “Anfield Road”
[wp-story id="814678"]

Futboll

Liverpooli me shumë lëndime, e pret liderin e tabelës në “Anfield Road”

news image

Liverpooli është në një situatë tejet të palakmueshme për shkak të lëndimeve të shumta që kanë pësuar shumë futbollistë të ekipit.

Tek “The Reds”, të lënduar janë : Virgil van Dijk, Joe Gomez, Trent Alexander-Arnold, Andrew Robertson, Jordan Henderson, ndërsa në dyshim janë edhe Thiago Alcantara, Fabinho dhe Chamberlain, shkruan Sinjali Sportiv.

Kurse, Mohamed Salah është i infektuar me COVID-19.  

Jurgen Klopp duhet të bëjë rrotacione të detyrueshme në këtë ndeshje dhe mbetet të shihet nëse Xherdan Shaqiri do të jetë startues apo jo.

/Sinjali Sportiv/