image Klopp: Nuk mund të përdorim tregun e transferimeve si zgjidhje të problemeve të lëndimeve - Sinjali

Klopp: Nuk mund të përdorim tregun e transferimeve si zgjidhje të problemeve të lëndimeve

news image

Jurgen Klopp thotë se nuk ka gjasa që Liverpool të kërkojë të zgjidhë problemet e tyre të lëndimeve duke u futur në tregun e transferimeve këtë muaj.

Reds aktualisht kanë një mori lëndimesh të skuadrës së parë të cilat vijnë pas një barazimi në ndeshjen hapëse ndaj Fulhamit.

Mesfusha, në veçanti, ka qenë subjekt i shumë debateve, me lojtarë si Thiago Alcantara, Alex Oxlade-Chamberlain dhe Curtis Jones, por Klopp ka përsëritur se Liverpool nuk do të detyrohet të bëjë një nënshkrim para mbylljes së dritares në shtator. 1.

Duke folur në një konferencë për shtyp përpara ndeshjes së skuadrës së tij kundër Crystal Palace të hënën, Klopp u tha gazetarëve: “Jam i kënaqur me forcën dhe cilësinë e skuadrës sime, por ne kemi lëndime. Tani është një pyetje se sa kohë do të mungojnë lojtarët.

Ka zgjidhje të ndryshme. Njëri është tregu i transferimeve, por kjo ka kuptim vetëm për lojtarin e duhur.

Ne gjithmonë do ta kishim bërë këtë që nga dita e parë e afatit kalimtar. Vetëm në disa raste nuk është e mundur dhe në të tjera është jashtëzakonisht e vështirë. Prandaj nuk duhet të mendoni për këtë.

Të gjitha zgjidhjet e tjera janë brenda skuadrës. Tani kemi shumë lëndime, kjo është e qartë. Naby [Keita] do të kthehet të hënën dhe Kostas [Tsimikas] do të stërvitet për herë të parë sot dhe kjo është situata.

Unë i kuptoj pyetjet, por nëse do të kishte zgjidhjen e duhur për ne, do ta kishim bërë tashmë. Ne nuk jemi kokëfortë. Njerëzit më thanë në fillim të sezonit se na mungon një lloj specifik mesfushori, nuk e kuptoja këtë, sepse nëse kërkon gjëra specifike, gjithmonë diçka të mungon.

Nëse do të kishte lojtarin e duhur, ne do ta kishim bërë, por nuk e shoh sepse kemi pasur shumë biseda tashmë”.

Liverpool aktualisht është pa tetë lojtarë për shkak të lëndimeve. Thiago ka të ngjarë të mungojë rreth një muaj për shkak të lëndimit të pësuar në Fulham, ndërsa Jones është jashtë për të paktën dy javë të tjera me një problem ende të paspecifikuar.

Oxlade-Chamberlain dhe Diogo Jota kanë të dy lëndime të tjera me Jotan që pritet të kthehet para fundit të muajit, Caoimhin Kelleher po shërohet nga një tendosje në ijë dhe Ibrahima Konate dëmtoi gjurin në humbjen miqësore parasezonale ndaj Strasburgut.

Adoleshenti Kaide Gordon dhe nënshkrimi i ri Calvin Ramsay gjithashtu nuk kanë rifilluar stërvitjen e plotë pas problemeve të shënuara gjatë para-sezonit.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: