image Lipjan/ I vjedhin çantën me para në veturë

Siguri

Lipjan/ I vjedhin çantën me para në veturë

news image

Rastet e vjedhjeve nuk kanë të ndalur nëpër qytete të ndryshme në Kosovë, ku po e pësojnë qytetarë të shumtë, shkruan Gazeta Sinjali.

Një rasti i tillë ka ndodhur dje në Lipjan, ku një person ka raportuar në Polici se nga vetura e tij është vjedhur një çantë, në të cilën kishte 700 euro të gatshme, katër kartela të bankës dhe disa dokumente personale.

Policia ka njoftuar se rasti po hetohet si “Vjedhje”/Gazeta Sinajli/