image Ky është hajni i kaçkavallit në Viva Fresh që nuk i priu fati, ndalohet për 48 orë

Siguri

Ky është hajni i kaçkavallit në Viva Fresh që nuk i priu fati, ndalohet për 48 orë

news image

Gazeta Sinjali raportoi sot për një vjedhje që ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në marketin “Viva Fresh”, në rrugën “Muharrem Fejza”, në Prishtinë, ku një 30-vjeçar, recidivist i dhjetëra veprave të ndryshme penale, u kap në flagrancë duke vjedhur kaçkavall.

Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë, kanë bërë me dije se personi që u arrestua si i dyshuar për këtë rast është Erden Bahtijari , i cili u ndalua për 48 orë me aktvendim të Prokurorit të Shtetit.

Por, si ndodhi rasti dhe si u kap i dyshuari?

Sinjali mëson se në këtë rast, që ndodhi në orët e pasditës, i dyshuari u kap në flagrancë, pasi u vërejt nga kamerat e sigurisë duke vjedhur një sasi të kaçkavallit, që vlerësohet të kushtojë me dhjetëra euro.

Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë kanë bërë të ditur, se Policia iu është pergjigjur rastit menjëherë pasi u njoftua nga marketi dhe kështu kanë arrestuar të dyshuarin. I njëjti, më pas është dërguar në stacion policor për t’u përballur me veprën për të cilën ngarkohet.

Edhe këtë herë, Policia kishte të bënte me një hajn recidivist (përsëritës i veprës) i cili ka rreth 30 vepra të ndryshme penale, në sirtarët e Policisë.

Për shkak të veprave të ndryshme penale që ka kryer, por edhe informacioneve të grumbulluara se si janë kryer ato, i dyshuari është dërguar në Qendrën e Mbajtjes për 48 orë.

Kujtojmë se kohëve të fundit është rritur numri i rasteve të vjedhjeve, që janë raportuar nga marketet e ndryshme në Kosovë.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

/GazetaSinjali/