image Krimineli në Çikago qëllon tre policë duke menduar se janë anëtarë të një bande
[wp-story id="814678"]

Botë

Krimineli në Çikago qëllon tre policë duke menduar se janë anëtarë të një bande

news image

Një kriminel ka qëlluar dy agjentë dhe një oficer të task forcës derisa po lëviznin me një makinë civile.

Ngjarja ka ndodhur derisa viktimat ishin në një hetim federal të fshehtë në anën Jugore të Çikagos.

Të gjithë pësuan lëndime të lehta njofton Fox News, përcjell Gazeta Sinjali.

 I dyshuari është kapur nga policia e Çikagos dhe do të vuajë dënimin me 20 vite burgim.

Deri tani më shumë se 365 persona kanë humbur jetën nga sulmet me armë në këtë vend.

/GazetaSinjali/