COVID-19

Të infektuar

5118

Të shëruar

2370

Të vdekur

108

Basketboll/ Koronavirusi arrin edhe në NBA

news image

Koronavirusi tashmë ka ‘pushtuar’ botën. Shumë aktivitetet sportive po zhvillohen pa tifozë.

Tashmë Koronavirusi, ka arritur edhe në ligën më të fort të basketbollit në botë NBA, transmeton Gazeta Sinjali.

Ndeshja mes Golden State Warriors dhe Brooklyn Nets, që zhvillohet të premten në mëngjes, do të zhvillohet pa tifozë.

Kjo për shkak se në qytetin e San Francisco tashmë janë mbi 1000 persona të prekur nga Koronavirusi.

Ky skenar mund të ndodh edhe në ndeshjet tjera, për shkak të frikës nga shpërndarja e Koronavirusit./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: