image Koha kur Kurti i quante hajna ata që e shikonin Kosovën në tribunën VIP

Politikë

Koha kur Kurti i quante hajna ata që e shikonin Kosovën në tribunën VIP

news image

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti mbrëmë ka ndjekur ndeshjen, ndërmjet Kosovës dhe Irlandës së Veriut nga stadiumi Fadil Vokrri.

Por ajo që ka rënë në sy ishte se Kurti e ka ndjekur lojën e Kosovës, nga tribunat VIP.

Nacionale shkruan se ka qenë pikërisht Albin Kurti, kur tri vite më parë sa ishte në opozitë kritikonte fortë, secilin politikan të Kosovës, që përcillte ndeshjet e Kosovës në futboll në ulëset VIP.

/GazetaSinjali/